ВЕРТИКАЛЬНА ІНТЕГРАЦІЯ БІЗНЕСУ

ВЕРТИКАЛЬНА ІНТЕГРАЦІЯ БІЗНЕСУ

Позиція щодо інциденту на птахофабриці в с. Східне Херсонської області

Як ми вже раніше повідомляли, В п’ятницю 31 травня на філії птахофабрики “Чорнобаївське” в с. Східне Херсонської області стався нещасний випадок - загинуло двоє людей. Один із чоловіків - співробітник птахофабрики, інший - співробітник охоронного агентства, яке працює із підприємством за контрактом. Ми виражаємо співчуття родинам загиблих.

Керівництвом птахофабрики одразу ж було повідомлено про випадок у всі необхідні служби згідно із вимогою чинного законодавства. Представники птахофабрики зустрілись із сім’єю загиблого співробітника, зокрема - вдовою працівника, надано матеріальну допомогу на організацію похорон в розмірі 90 тисяч гривень.

В понеділок 03 червня розпочала роботу спеціально створена Комісія, куди входять представники підприємства, Державної служби України з питань праці, представники Херсонської державної обласної ради. Спеціальна Комісія у вівторок 4 червня відвідала птахофабрику, де стався випадок, поспілкувалась із очевидцями трагедії і керівництвом птахофабрики. Було надано доступ до всіх потрібних документів і показано принцип роботи птахофабрики, зокрема - очисних споруд, біля яких трапився випадок. Також на місце в складі Комісії прибув губернатор Херсонської області Дмитро Бутрій. Ведеться розслідування причин трагедії. Результати дослідження будуть оприлюднені в термін 10-30 днів спеціальною Комісією. Ми запевняємо громадськість в максимальному сприянні керівництвом птахофабрики у об‘єктивному та неупередженому розслідуванні.

Разом із тим, не зважаючи на відсутність висновків щодо причин нещасного випадку, не очікуючи на результати розслідування причин трагедії Комісією, в інформаційному полі почали з’являтись публікації із прямими звинуваченнями керівництва птахофабрики в недотриманні правил безпеки. У зв’язку із цим вимушені повідомити, що вбачаємо в цьому вчинення тиску на членів Комісії, в тому числі - з боку так званих “громадських активістів”, мета яких - завадити слідству у проведенні безпристрасної експертизи. Ми розуміємо, що у передвиборчий період будуть застосовані різноманітні маніпуляції, щоб дискредитувати репутацію птахофабрики і агрохолдингу в цілому. Звертаємось до представників засобів масової інформації із проханням дотримуватись норм і правил журналістики, що міститься в Кодексі етики українського журналіста, Статті 28 Конституції України і Статті 125 Кримінального кодексу України і Закону України “Про інформацію” і до моменту оприлюднення результатів розслідування Комісії утриматись від прямих звинувачень керівництва птахофабрики у причетності до трагедії.

Агрохолдинг “Авангард” вцілому і філія птахофабрики “Чорнобаївське” в с. Східне Херсонської області зокрема, є відкритими до діалогу, ми активно співпрацюємо із всіма перевіряючими органами. Це стосується всіх потрібних перевірок, які проводяться згідно вимог та процедур чинного законодавства.

Наголошуємо, що філія птахофабрики “Чорнобаївська” в с. Східне Херсонської області працює в регіоні з 2013 року, тут працевлаштовано біля 500 осіб. Отримано всі необхідні дозволи на функціонування птахофабрики, всі співробітники діють згідно посадових інструкцій, проходять всі необхідні медичні огляди. І агрохолдинг, і птахофабрика "Чорнобаївське" є соціально відповідальними компаніями. За 2018 рік нашими підприємствами в Херсонській області сплачено майже 14 мільйонів гривень, а за 01-05 місяці 2019 року - майже 6,5 мільйонів гривень в бюджет Білозерської РДА та Музиківської об’єднаної териториторіальної громади. Ці кошти в тому числі пішли на ремонт доріг в регіоні. На покращення добробуту мешканців сіл району підприємством виділено та сплачено майже 184 тисячі грн. Перед запуском птахофабрики агрохолдингом "Авангард" в 2012 році було виділено біля 200 тисяч гривень на закупівлю обладнання для Центру серця на базі Херсонської міської клінічної лікарні ім. О.С. Лучанського.

Ми будемо продовжувати різносторонню співпрацю з усіма державними органами, відповідально ставитись до потреб громади, турбуватися про довкілля, давати робочі місця, сплачувати податки, щоб допомагати Херсонській області розвиватись.